Usłyszane od podopiecznych cz. 2/10: „ Komplementów usłyszałam przez ostatnie trzy miesiące…”

Usłyszane od podopiecznych cz. 2/10. „Komplementów usłyszałam przez ostatnie trzy miesiące więcej niż przez całe życie, dawno taka pewna siebie nie byłam. „

Wracam do Was z nowym wpisem i wracam do Was z nowym wyglądem strony! Teraz na zdjęciach wyglądam jak dzisiejszy Jacek, a nie jak na poprzedniej wersji strony jak młodzieniec Jacek.

Dzisiejszy wpis inspirowany jest słowami jednej z moich podopiecznych, która powiedziała mi tak: „Komplementów usłyszałam przez ostatnie trzy miesiące więcej niż przez całe życie, dawno taka pewna siebie nie byłam.” Właśnie te słowa zainspirowały mnie do napisania kilku słów o wpływie treningu, aktywności fizycznej na ludzką psychikę.

Aktywność fizyczna znacząco wpływa na wzrost produkcji endorfin – grupy hormonów, które wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Kto z Was nie słyszał o tzw. hormonach szczęścia? Regularne i odpowiednio dobrane do możliwości ćwiczącego treningi bardzo pozytywnie oddziałują na sferę psychiczną organizmu. Około 90% osób, które rozpoczynają ze mną trenować w Centrum Treningu Personalnego na konsultacji jako cel wskazuje zmianę swojej sylwetki. Pozostałe osoby przychodzą w celu poprawienia kondycji psychicznej. Jak widać mały odsetek ludzi rozpoczynających przygodę z regularną aktywnością fizyczną zwraca uwagę na pozytywny aspekt psychiczny. Co ciekawsze większość z osób często nie zdaje sobie sprawy z tego, że oprócz pozytywnego wpływu treningu na sylwetkę oraz kondycję bardzo dużym plusem jest właśnie aspekt psychiczny.

Odnosząc się do słów mojej podopiecznej muszę napisać jak bardzo pozytywnie wpływają regularne treningi na wyższą samoocenę. Regularnie trenując na siłowni, biegając, nordic walking lub inny rodzaj aktywności fizycznej pokonujecie swoje słabości, przekraczacie swoje granice, z treningu na trening poprawiacie swoje wyniki. Dokładając do treningu choć małe zmiany w nawykach żywieniowych sylwetka będzie się zmieniać, za wysoka waga spadać, a Wasze ciało będzie silniejsze. To wszystko sprawiać będzie, że uwierzycie w siebie, że zaczniecie patrzeć na siebie bardziej pozytywnie, a Wasze nastawianie do świata i innych zmieni się o 180 stopni.

Każdy zdaje sobie sprawę w jakich czasach teraz żyjemy. Wszechobecny stres dotyka każdego, ale należy wiedzieć, że aktywność fizyczna to bardzo dobry sposób na walkę z nim. Dla jednych taką aktywnością będzie trening siłowy, dla innych bieganie lub trening piłki nożnej, a jeszcze dla innych będzie to stretching. Nie polecę tu tego najlepszego rodzaju treningu na zmniejszenie stresu i reakcji związanych z nim, każdy człowiek ma inne usposobienie. Jedno jest pewne i powtórzę to jeszcze raz – odpowiedni trening to świetny sposób na walkę ze stresem.

Tak więc, Kochani! Jeśli często zdarza Wam się mieć momenty zwątpienia w siebie, w swoją wartość – zacznijcie trenować. Jeśli w Twoim życiu macie dużo stresów i problemów – zacznijcie trenować. Jeśli często zdarza Wam się być przygnębionymi, zgaszonymi – zacznijcie trenować. Sport oprócz poprawy sylwetki da Wam również mega dużo radości, samozadowolenia i spełnienia się. Jeżeli nie masz w sobie tyle motywacji, by zacząć dziś, spoko – nic się nie dzieje, zacznij za tydzień! Ale zacznij! Niektóre problemy nie znikną, ale na pewno zmieni się jakość Twojego życia.

Trudny czas teraz mamy, czas pełen stresów i niepewności. Pewnych rzeczy i sytuacji nie zmienimy, ale na wiele mamy wpływ. Warto zadbać o siebie i swoją psychikę. I tak to zostawię.

Jacek.
Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *