Połowa Polaków robi co roku postanowienia noworoczne


Połowa Polaków robi co roku postanowienia noworoczne. 86% Polaków jest przekonana, że zrealizuje swoje postanowienia.

Mamy to! Nowy Rok, a jak wiadomo Nowy Rok to nowe postanowienia i nowe cele. Mimo, że zmiany w swoim życiu można rozpocząć w każdym momencie to właśnie początek roku stał się w naszym społeczeństwie datą, kiedy najczęściej to robimy lub zamierzamy robić. Niestety zapału starcza w większości przypadków na miesiąc lub dwa. Z badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych wynika, że około 10% osiąga sukces w realizacji celów noworocznych.

Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na realizację tych celów?

1. Stwórz plan działania, zapisz swoje postanowienia, podziel cele na etapy.

2. Warto upublicznić swoje cele(ten punkt jest bardzo indywidualny, ponieważ jednych taki krok może motywować, a drugich stresować i deprymować).

3. Opowiedz swoim bliskim o postanowieniach. Według badań osobami realizującymi więcej założonych celów są te, które posiadają wsparcie bliskich.

4. Tworząc swoje postanowienie nalezy pamiętać o tym, żeby Twój cel był dokładnie opisany, żeby był mierzalny, żeby był określony w czasie, żeby był realny oraz żeby nie był zbyt łatwy do osiągnięcia(posiadał wartość).

5. Monitoruj swoje postępy i spoglądaj na zapisane przez siebie cele przynajmniej raz w tygodniu, bądź cierpliwy i nie trać motywacji, gdy coś nie idzie po Twojej myśli.

Przedstawiam Wam swoją listę, jest ona obszerna, może się wydawać, że jest tego dużo, lecz wiele z tych postanowień może być realizowanych jednocześnie. Jeśli boicie się, że nie zrealizujecie swoich celów, zróbcie ich mniej, wybierzcie te najważniejsze, te które są w tym momencie dla Was priorytetem. Moja lista podzielona została na poszczególne obszary. Sposobem na akurat takie podzielenie obszarów zainspirował mnie polski psycholog – Mateusz Grzesiak.

1. Zdrowie: spać min. 7h, wyprostować przegrodę nosową, założyć aparat ortodontyczny.

2. Sport: zbudować lepszą sylwetkę(szczególny nacisk na nogi), ważyć 93kg, poprawić mobilność.

3. Finanse: ten punkt zapisałem w swoim prywatnym notesie 🙂

4. Umiejętności: nauczyć się języka angielskiego w stopniu, który będzie pozwalał mi się swobodnie komunikować, nauczyć się pływać.

5. Relacje: spędzać więcej czasu z przyjaciółmi – min. raz w miesiącu się spotkać.

6. Rodzina: spędzać więcej czasu z rodziną – min. raz na tydzień spotkać się, wyjechać raz na urlop z rodziną,

7. Praca: zbudować silną markę w social media, kontynuować pracę trenera personalnego, zrobić min. 2 projekty wyjazdowe.

8. Nauka: uczestniczyć w min. 6 szkoleniach tematycznych związanych z branżą fitness, rozpocząć naukę z zakresu psychologii.

9. Styl życia: pracować nad zasadą work life balance.

10. Doświadczenia: odwiedzić min. 6 krajów.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam realizacji swoich postanowień noworocznych!! Zróbcie to! Ja za rok pochwałę się tutaj swoimi sukcesami, jestem o tym przekonany:)

Jacek.
Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *