Wyzwanie „1000 godzin bez” – po co? Co dało? Co pokazało?

Wyzwanie „1000 godzin bez” – po co? Co dało? Co pokazało?

Na początek opowiem na czym polegało to wyzwanie. Zasady były proste – 1000 godzin bez cukru, alkoholu i fastfood’ów. Kto wziął udział w wyzwaniu? W wyzwaniu wzięło udział 20 osób, które zgłosiły się do mnie na platformie Instagram. Nagrodami były różne rodzaje współpracy ze mną np. treningi personalne, współpraca online.

Z dwudziestu osób, które podjęły się wyzwania dwanaście z małymi potknięciami lub bez ukończyły wyzwanie. Ośmiu uczestników nie przesłało pozytywnego opisu ukończenia wyzwania.

Na początku tekstu pod lupę wezmę uczestników, którzy nie ukończyli wyzwania. Jakie były ich powody i z jakimi trudnościami sobie nie poradzili, co zdecydowało o braku pozytywnego finiszu?

Najczęściej powtarzającymi się powodami nieukończenia wyzwania były: wyjścia ze znajomymi, spotkania z rodziną, wyjścia z partnerem do restauracji, dostępność niedozwolonych produktów w domu i brak zaopatrzenia się w odpowiednie produkty.

Jak sobie z tym radzić?

⁃ pozbądź się z domu słodyczy, białego cukru, słodzonych napojów, alkohol rozdaj lub schowaj głęboko w szafie (na czarną godzinę😂)

⁃ wybieraj restauracje, które mają w ofercie sałatki, dania orientalne, możliwość komponowania własnych dań

⁃ do picia wybieraj wodę lub ostatecznie napoje o zerowej zawartości cukru

⁃ szerokim łukiem omijaj strefy restauracyjne w galeriach handlowych, które bardzo mocno przyciągają „zapachem”

⁃ na zakupy wybieraj się z listą produktów do kupienia

⁃ przygotowuj posiłki na kolejny dzień

⁃ opowiedz znajomym i bliskim o swoim wyzwaniu

⁃ czytaj etykiety, czy w składzie nie znajduje się cukier

⁃ imprezuj przy muzyce i z najlepszymi przyjaciółmi, a nie przy alkoholu😉

⁃ miej przy sobie zdrowe przekąski, żebyś nie musiał w trasie zatrzymywać się w mcdrive lub na stacji po hotdoga

⁃ uśmiechaj się jak najwięcej!

Przyszedł czas opowiedzieć o tych, którzy przez wyzwanie przebrnęli jak Usain Bolt przez dystans 100 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, czyli jak mówi jego pseudonim: „Błyskawica”.

Co dało tym osobom wyzwanie i zmiana swoich nawyków żywieniowych?

Z relacji uczestników wynika, że u większości poprawiło się samopoczucie, zmieniła się w ogromnym stopniu ich świadomość jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Osoby te lepiej się wysypiały, nie czuły takiego zmęczenia jakie towarzyszyło im, gdy spożywały niedozwolone produkty. Kolejnym plusem był brak spadku energii w ciągu dnia. Bardzo istotnym punktem, o którym pisali uczestnicy było aktywne wykorzystywanie weekendu, które wcześniej nie miało miejsca, ponieważ conajmniej jeden z tych dni przeznaczony był na regenerację po alkoholowej imprezie.

Warto wspomnieć również o zmianach wizualnych w sylwetce (na zdjęciu), utracie zbędnych kilogramów, utracie wielu centymetrów (przykładowy raport na zdjęciu), poprawionej cerze itp. A przypominam, że to było tylko 1000 godzin!!!

Jedna z uczestniczek łącznie zmniejszyła obwody o 22 cm.
Wizualna zmiana jednej z uczestniczek.

Brawa dla uczestników! Niech będą Oni przykładem dla wszystkich, że eliminując ze swojej diety takie produkty jak cukier, alkohol, czy fastfood’y można tylko zyskać.

Na koniec pochwalę się, że z sześcioma zwycięzcami będziemy działać dalej! Będą prowadzeni przeze mnie w formie współpracy online💪

Jacek.
Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *